بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1266217
تعداد بازديد کنندگان سايت: 76546130 تعداد بازديد زيرپورتال: 1942561 اين زيرپورتال امروز: 169 سایت در امروز: 2857 اين صفحه امروز: 19 دريافت RSS در امروز: 1278 دريافت RSS صفحه: 6

گوناگون

ع
1397/7/10 سه‌شنبه بیش از پنجاه و پنج هزار راس دام در چابهار مایه کوبی شدند معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 57 هزار و 306 راس انواع دام سبک و سنگین از ابتدای سالجاری تاکنون در این شهرستان علیه انواع بیماری های دامی مایه کوبی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دکتر اولیا میرلاشاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مایه کوبی دام ها با هدف امنیت غذایی و تامین سلامت دام و غذا، حفظ و حراست از سرمایه های دامی کشور و با پیشگیری از ظهور، بروز و شیوع بیماری های دامی انجام می شود.

وی بیان کرد: دامپزشکی فعالیت های گسترده ای در حفظ و ارتقاء سطح بهداشت عمومی با پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین دام و انسان انجام می دهد.
رئیس دامپزشکی چابهار گفت: نقش دامپزشکی در امنیت غذایی، سلامت دام، غذا و رعایت استانداردهای بهداشتی و تولیدات دامی خیلی مهم است.

وی افزود: پرسنل زحمت کش دامپزشکی سربازان گمنام عرصه سلامت هستند و در کاهش بیماری های مشترک دام و انسان نقش مهمی دارند.

میر لاشاری اظهار داشت: اداره دامپزشکی چابهار در بخش بهداشت و مبارزه با بیماری ها، با انجام مایه کوبی در جمعیت دامی سبک و سنگین در سطح شهرستان از بروز بیماری در جمعیت دامی پیشگیری کرده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون با صرف 73 لیتر سم بیش از 38 هزار و 300 متر مربع جایگاه دامی توسط اداره دامپزشکی چابهار به منظور مبازره با انگل های خارجی بویژه کنه هیالوما عامل بیماری تب کریمه کنگو (CCHF) مورد سم پاشی قرار گرفته است.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان
بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است