بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1264251
تعداد بازديد کنندگان سايت: 76129355 تعداد بازديد زيرپورتال: 1937516 اين زيرپورتال امروز: 151 سایت در امروز: 332 اين صفحه امروز: 17 دريافت RSS در امروز: 1235 دريافت RSS صفحه: 2

خبرهاي شهرستان

بیش از 500 تن میگوی چابهار  به 4 کشور صادر شدبیش از 500 تن میگوی چابهار  به 4 کشور صادر شد
بیش از 500 تن میگوی چابهار  به 4 کشور صادر شدبیش از 500 تن میگوی چابهار  به 4 کشور صادر شد
1397/7/5 پنجشنبه
بیش از 500 تن میگوی چابهار به 4 کشور صادر شد
دکتر اولیاء میرلاشاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰۲ تن میگوی تولیدی چابهار به کشورهای عمان، امارات، هنگ‌کنگ و تایلند صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر اولیا میرلاشاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: در سال کشت جاری در مجموع حدود 600 هکتار از اراضی میگوی منطقه گواتر در شرق چابهار هم‌مرز با پاکستان، در اسفندماه آماده و ذخیره‌سازی شد.

وی افزود: درمجموع بنا به آمار شیلات 1600 تن میگو در فصل برداشت که از خردادماه تا اواخر شهریورماه بود، برداشت‌شده است و تاکنون 502 تن میگوی تولیدی به 4 کشور عمان، امارات، هنگ‌کنگ و تایلند صادرشده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار با بیان اینکه میگوی تولیدی چابهار بازار پسند و خوش فروش است و هر کیلو صادرات آن در بازار جهانی 5 دلار معامله می‌شود، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود درمجموع 800 تن میگوی تولیدی صادر شود که رشدی بیش از 2 برابر نسبت به صادرات سال گذشته داشته است؛ سال گذشته از 1025 تن میگوی تولیدی چابهار، 320 تن به 4 کشور فوق به‌علاوه اندونزی صادر شد.

میرلاشاری بابیان این‌که مرکز آزمایشگاهی آبزیان چابهار یکی از مجهز‌ترین مراکز آزمایشگاهی دامپزشکی ایران است، گفت: همکاران ما امسال بالغ‌بر 800 مورد آزمایش بر روی میگوی مولد،بچه میگو و غذای میگو در مراحل قبل از کاشت،کاشت و تولید و درنهایت برداشت میگو انجام دادند تا از صحت و سلامت میگوی تولیدی اطمینان حاصل کنند و با پایش از بیماری‌هایی مانند مرگ زودرس،لکه سفید و زردی سر جلوگیری کنند.

رئیس اداره دامپزشکی چابهار گفت: ازآنجایی‌که سواحل مکران بهشت آبزی‌پروری ایران است و مستعد و قابلیت تولید 60 هزار تن میگو در سال با 42 هزار هکتار اراضی پرورشی را دارد؛ مجهزترین مرکز آزمایشگاهی آبزیان ایران در چابهار در حال ساخت است و ان‌شاءالله ظرف دو سال آینده به‌بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: مراکز آزمایشگاهی آبزیان چابهار تحت نظر سازمان توسعه صنعتی ملل متحد،یونیدو است و کارشناسان این سازمان از این مراکز بازدید کرده و کارشناسان ما نیز در دوره‌های مختلف و به‌دعوت این سازمان در کشور ژاپن شرکت کرده‌اند.
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است